Klikni pre podrobnosti...

Ako pilotný celok budovaného zvukového fondu pre vás Rodný dom prezidenta Tisu pripravil tematické pokrytie hovoreným slovom dejinných udalostí – ktorých výročie sme si nedávno pripomenuli, alebo si zanedlho budeme pripomínať – od prípravy cez vyhlásenie autonómie Slovenskej krajiny 6. októbra 1938 až k prijatiu záverov Viedenskej arbitráže prvou slovenskou vládou z 2. 11. 1938. Keďže tieto pre národ význačné termíny – a spolu s nimi i termín inštalácie prvého prezidenta Slovenského štátu v moderných dejinách, 26. októbra 1939 – v súčasnosti stále ohlušujú októbrové pripomienky 28., resp. 30 októbra 1918, kedy sme sa pripojili k Česko-Slovensku, resp. oslavy súčasného novembrového štátneho sviatku zo 17. dňa toho mesiaca, ponúkame náročnému čitateľovi, poslucháčovi a bádateľovi menej známe narácie v celkom 23 nahrávkach spolu trvajúcich temer 3 a pol hodiny:

Pre stiahnutie zvukovej stopy klikni na „STIAHNUŤ VO FORMÁTE *MP3“ pravým tlačidlom myši a zvoľ „Uložiť cieľ obsahu ako“

Ak máte záujem o AUDIOKNIHU s týmito nahrávkami, prosím, informujte nás o svojom dopyte predbežne na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.