Keďže ide o veľmi náročnú fyzickú aktivitu, doprajte si pred memoriálom dostatok odpočinku a spánku.
Nepodceňujte apríl! V tomto mesiaci môže byť príroda v nadmorskej výške okolo 800 metrov počas noci ešte stále nepríjemne chladná a v kombinácii s vetrom dokonca i mrazivá. Nočná teplota vzduchu sa bude spravidla pohybovať pár stupňov nad nulou. Nezabudnite si preto so sebou zobrať teplé a nepremokavé oblečenie aj do zálohy, rukavice, čiapku, pršiplášť, prípadne náhradné ponožky a alternatívnu obuv. Rukavice vás ochránia nielen pred zimou, ale v prípade pádu i pred odreninami od skál či koreňových systémov. V prípade vážneho úrazu za nepriaznivých prírodných podmienok môže prísť vhod i termofólia, ktorá udrží človeka v teple do príchodu najbližšej pomoci.
Na túru si vezmite obuv, ktorá netlačí a je vhodná pre horský terén (strmšie svahy, skaly, kamene a blato, ale i možná námraza).
Pri takto dlhej fyzickej námahe je potrebné prijímať väčšie množstvo tekutín. Na pitie sú vhodné minerálky a ovocné džúsy, ale v chladné obdobie od večera do rána padne vhod najmä teplý a riadne osladený čaj z termosky.
Nezabudnite tiež na dostatok jedla bohatého na sacharidy. Jednoduché cukry (napr. hroznový cukor) pre dlhodobú záťaž nie sú vhodné, pretože po rýchlom nábehu energie prichádza rýchlo i únava. Zabudnite najmä na ťažké a mastné jedlá.
Najmä počas nočnej časti memoriálu označenej v itinerári sa držte pokope s ostatnými účastníkmi, ak potrebujete zastaviť, vždy to oznámte účastníkovi, s ktorým ste vo dvojici, aby vás počkal. Buďte pozorný, majte oči otvorené, turistickú značku na kmeňoch stromov hľadajte aktívne, popri sledovaní terénu vnímajte periférne i okolie vo vašom zornom poli.
Správnosť vášho smeru si najmä v noci kontrolujte neustálou spätnou väzbou, a to tak, že budete na kmeňoch stromov hľadať nielen turistické značenie v smere vášho prechodu, ale i značenie, ktoré vedie zo smeru opačného a mali by ste ho mať za chrbtom.
Ak ste turistickú značku nemíňali okolo už dlhšie ako tri až päť minút, vráťte sa späť na miesto poslednej vami zaregistrovanej turistickej značky a vydajte sa iným smerom, než ste šli predtým za účelom nájdenia a následného nasledovania správnej značky.
Dbajte na správnu farbu turistického značenia, ktoré máte v jednotlivých úsekoch nasledovať podľa itineráru.
Ak vám bude vo výhľade pred seba vo svetle čelovky prekážať váš vlastný parový kondenz z dýchania či hmla z odparujúcej a zrážajúcej sa vlhkosti, pomôžte si osvetlením terénu zdola tak, že baterku či čelovku podržíte čo najnižšie nad zemou a lúč svetla budete smerovať zdola hore.
Pamätajte, v duchu slov mučeníka Jozefa mladým, uvedených na začiatku tejto brožúry, aby ste sa púťou nehnali bez rozmyslu rýchlo, ale aby ste, naopak, púť precítili aj vďaka tomu, že sa budete vedieť v príhodnú chvíľu zastaviť.
Usporiadateľ by mal dbať na to, aby sa memoriál poriadal každoročne zo soboty na nedeľu. Pútnici z väčších dialiek sa však môžu informovať u usporiadateľa ohľadom možnosti poskytnúť ubytovanie pred prípadne po memoriáli na dobu nevyhnutnú z cestovných dôvodov.
Ubytovanie je možné poskytnúť priamo v Rodnom dome prezidenta Tisu vo Veľkej Bytči, ktorého kapacita je v skromných podmienkach zhruba 10 nocľažníkov.